הגות יומית -

אתנו או נגדנו? ( 24 מאי )

לְאַחַר שֶׁכִּנֵּס אֶת הַשְּׁנֵים-עָשָׂר וְנָתַן לָהֶם כֹּחַ וְסַמְכוּת עַל כָּל הַשֵּׁדִים, וְגַם לְרַפֵּא מַחֲלוֹת, שָׁלַח אוֹתָם לְהַכְרִיז עַל מַלְכוּת הָאֱלֹהִים וּלְרַפֵּא אֶת הַחוֹלִים. . . . "רַבִּי", צָעַק אִישׁ מִן הֶהָמוֹן, "אֲנִי מִתְחַנֵּן אֵלֶיךָ, הַבֵּט נָא אֶל בְּנִי, כִּי בֵּן יָחִיד הוּא לִי. רוּחַ אוֹחֶזֶת בּוֹ וְהוּא צוֹעֵק פִּתְאוֹם; הִיא מְזַעְזַעַת אוֹתוֹ עַד שֶׁהַקֶּצֶף יוֹרֵד מִפִּיו, מִתְעַלֶּלֶת בּוֹ וּבְקֹשִׁי מַרְפָּה מִמֶּנּוּ. בִּקַּשְׁתִּי מִתַּלְמִידֶיךָ לְגָרֵשׁ אוֹתָהּ וְלֹא יָכְלוּ." . . . יוֹחָנָן פָּנָה אֵלָיו וְאָמַר: "אֲדוֹנִי, רָאִינוּ אִישׁ מְגָרֵשׁ שֵׁדִים בְּשִׁמְךָ וּמָנַעְנוּ בַּעֲדוֹ, "כִּי אֵינֶנּוּ הוֹלֵךְ עִמָּנוּ." אָמַר לוֹ יֵשׁוּעַ: "אַל תִּמְנְעוּ בַּעֲדוֹ, כִּי מִי שֶׁאֵינֶנּוּ נֶגְדְּכֶם, אִתְּכֶם הוּא."
לוקס ט 2-1, 40-38, 50-49

כמה קל לי לראות את עצמי בתמונה הזו. אני יודע שאדונִי נתן לי סמכות לפעול, ואני עושה זאת בדרכי. אבל כשאני רואה מישהו אחר משרת באותו תחום אבל בדרך שונה משלי, משהו בתוכי חושד שהוא עושה את זה לא נכון. גרוע מזה, לפעמים אינני יודע מדוע הוא משרת; די לדעת שהוא שייך לארגון או קהילה אחרים משלי כדי שאפקפק ביכולתו לשרת כמוני, משרת נאמן של אלוהים.

התלמידים הנפלאים האלה של ישוע – שהיו אנושיים מאוד – קיבלו סמכות מישוע לגרש שדים, ובדרך כלל הם הצליחו. אבל אחר כך הם נכשלו וישוע היה צריך לבוא ולעזור להם. בסדר. איש מאתנו איננו יכול לעשות הכול. יש לנו המגבלות שלנו.

למרבה הפלא, כשהם ראו מישהו אחר עושה בהצלחה את אותו הדבר שבו הם הצליחו באופן חלקי בלבד, הם אמרו לו להפסיק. למה? "כי הוא לא מהקבוצה שלנו".

האם זהו באמת המבחן שלפיו אנחנו בודקים אם מישהו הוא תלמיד אמת של המשיח? לצערי, לעתים קרובות אנחנו מוכנים להכיר בפעילות של משיחיים אחרים או באמונה שלהם רק אם הם ממש כמונו. גרוע מזה, לפעמים יש לנו החוצפה לדרוש שהם יפסיקו את המעשים שהם עושים בשם ישוע.

אני תפילה שאלוהים יסלח לנו ויעזור לנו לראות את המשיחיים האחרים כפי שאלוהים רואה אותם: אם הם אינם נגדנו, הם בעדנו.

- 24 מאי -