הגות יומית

Today's Devotional

חזרה בתשובה, גאולה ונחמה (14 ספטמבר)

אָכֵן אֵינֶנִּי מֵבִין אֶת מַעֲשַׂי, כִּי לֹא אֶת מַה שֶּׁאֲנִי חָפֵץ אֲנִי עוֹשֶׂה, אֶלָּא דַּוְקָא אֶת מַה שֶּׁשָּׂנוּא עָלַי אֲנִי עוֹשֶׂה. . . . שֶׁהֲרֵי אֲנִי יוֹדֵעַ כִּי בִּי, כְּלוֹמַר בִּבְשָׂרִי, לֹא שׁוֹכֵן הַטּוֹב. אָמְנָם לִרְצוֹת אֲנִי יָכוֹל, אַךְ לַעֲשׂוֹת אֶת הַטּוֹב אֵינֶנִּי יָכוֹל; כִּי אֵינֶנִּי עוֹשֶׂה אֶת הַטּוֹב שֶׁאֲנִי חָפֵץ בּוֹ, אֶלָּא אֶת הָרַע שֶׁאֵינֶנִּי חָפֵץ בּוֹ – אוֹתוֹ אֲנִי עוֹשֶׂה. . . . אוֹי לִי, אָדָם אֻמְלָל שֶׁכְּמוֹתִי, מִי יַצִּילֵנִי מִגּוּף זֶה שֶׁהַמָּוֶת בּוֹ? תּוֹדָה לֵאלֹהִים עַל יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ אֲדוֹנֵנוּ! וּבְכֵן, בְּשִׂכְלִי אֲנִי עֶבֶד לְתוֹרַת אֱלֹהִים, אַךְ בִּבְשָׂרִי אֲנִי מְשֻׁעְבָּד לְחֹק הַחֵטְא.
אל הרומים ז 15, 18, 19, 24, 25

אני מאוד מתוסכל מהחטאים והכישלונות שלי. אמונתי באלוהים חסרה, היא איננה שלמה וקריאתו לחיי איננה ברורה לי. לפעמים מתחשק לי להתייאש. גם אם אני מתהלך בטהרה יחסית, אני מבין כמה רחוק אני ממה שעליי להיות. לדוגמה, אני נחרד מהמחשבה שאצטרך לשאת את צלבי ולהכריז על ישוע בציבור בפינת רחוב או בשוק. נכון, לפעמים, כששואלים אותי, אני מספר על אמונתי, אבל אינני מוכן לספר לאנשים שאני מתפלל שהם יירפאו... אני חושש שאלוהים לא יענה ואז שנינו ניראה טיפשים. מדוע האמונה שמונעת על ידי אהבה איננה באה לידי ביטוי בחיי?

תודה לאלוהים שהוא איננו נבהל מהתסכול שלי ואיננו זונח אותי באומללותי. הוא נאמן אפילו כשאנחנו לא. לאלוהים יש הזכות לשבור אותנו בגלל המרד שלנו, אבל "קָנֶה רָצוּץ לֹא יִשְׁבּוֹר וּפִשְׁתָּה כֵהָה לֹא יְכַבֶּנָּה" (ישעיה מב 3). אלוהים מאפשר לנו ליפול אל תוך ה"חור השחור" שלנו ולנדוד במדבר כדי לעזור לנו לגלות את הצורך האמתי שלנו בו, כפי שכתוב בהושע ב: "לָכֵן הִנֵּה אָנֹכִי מְפַתֶּיהָ וְהֹלַכְתִּיהָ הַמִּדְבָּר וְדִבַּרְתִּי עַל-לִבָּהּ . . . וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בְּצֶדֶק וּבְמִשְׁפָּט וּבְחֶסֶד וּבְרַחֲמִים׃ וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בֶּאֱמוּנָה וְיָדַעַתְּ אֶת-יהוה" (פס' 16, 22-21).

כשאני נעצב אל לבי בגלל החולשות שלי, אני שומע את קולו הרך: "הָאַהֲבָה הַשְּׁלֵמָה מְגָרֶשֶׁת אֶת הַפַּחַד" (א יוחנן ד 18); "אני לֹא נָתַתי לך רוּחַ שֶׁל פַּחַד, אֶלָּא רוּחַ שֶׁל גְּבוּרָה וְאַהֲבָה וְיִשּׁוּב הַדַּעַת" (טימותאוס ב א 7, שכתוב). ו"דַּי לְךָ חַסְדִּי, כִּי בַּחֻלְשָׁה תֻּשְׁלַם גְּבוּרָתִי" (אל הקורינתים ב יב 7).

אבא שבשמים, השלם את אהבתך בתוכי, מלא אותי ברוח קודשך ותן לי אמונה כגרגר החרדל. קח את ידי והדרך אותי בדרכיך.

"כִּי כֹה-אָמַר אֲדֹנָי יהוה קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל, 'בְּשׁוּבָה וָנַחַת תִּוָּשֵׁעוּן בְּהַשְׁקֵט וּבְבִטְחָה תִּהְיֶה גְּבוּרַתְכֶם' (ישעיה ל 15).

- 14 ספטמבר -
© 2012 United Bible Societies - Palestinian Bible Society, Bible Society in Israel, and Arab Israeli Bible Society. All rights reserved.