הגות יומית

Today's Devotional

אהבה וענווה (23 ינואר)

הַחָכְמָה אֲשֶׁר מִמַּעַל, רֵאשִׁית טְהוֹרָה הִיא; לְאַחַר זֹאת אוֹהֶבֶת שָׁלוֹם, סוֹבְלָנִית, נוֹחָה לְהִתְרַצּוֹת, מְלֵאָה רַחֲמִים וּפְרִי טוֹב, וְאֵין עִמָּהּ מַשּׂוֹא פָּנִים וּצְבִיעוּת. וּלְעוֹשֵׂי שָׁלוֹם פְּרִי הַצֶּדֶק נִזְרָע בְּשָׁלוֹם.
יעקב ג 18-17

הפרי בארצנו טעים. כשנסעתי לחברון, למקום שבו קבורים אבותינו המשותפים, ראיתי בדרך עגבניות גדולות כאשכוליות! מישהו פעם אמר בסרט על ארץ הקודש: "הפרות שם גדולים עד כדי כך שחמישה או שישה מהם כמותם כשנים עשר!".

מאז ומתמיד התאפיין האזור הזה בפרות וירקות מתוקים ועסיסיים.

אבל כיצד מניבים פרי, ומהם התנאים הדרושים להניב פרי כל כך טעים?

אחד הדברים החשובים שעושה החקלאי שדואג לאדמתו הוא גיזום. הוא בעצם כורת את הענפים הארוכים והקיפחים, שאינם אלא סופגים את המרכיבים התזונתיים אבל אינם מניבים פרי.

צמח בריא זקוק לדשן ולתנאים המקדמים את גידולו. הוא זקוק לאדמה טובה, לחות מספקת (לא יותר מדיי), אור שמש (לא יותר מדיי) ורוח (לא יותר מדיי), כדי שיתחזק ויוכל לפזר את זרעיו בלי להיעקר או ליפול ארצה.

כמו בעולם הטבעי, כך גם בעולם הרוחני, השורשים צריכים להכות עמוק אל תוך האדמה המוצקה של דבר אלוהים ולבו. כשזורעים את הזרעים הנכונים והתנאים מבשילים, תהיה צמיחה. חיי האמונה בסיסיים ופשוטים להפליא. כשאנחנו גדלים בצלם מושיענו, אנחנו מתחילים להידמות לו יותר ויותר. אנחנו רוכשים את התכונות והמאפיינים שלו. הוא האמת, ולכן גם אנחנו נהיה אמתיים. הוא הענווה עצמה העוטה אלוהות, וכך יהיה גם הטבע שלנו. הוא האהבה בהתגלמותה, וגם אנחנו!

כל עץ שאיננו עושה פרי נגזם! גיזום זה חשוב לפרי כדי שיהיה מתוק וטעים. איננו צריכים להתאמץ, לפעול או לאמץ לעצמנו מערכת של חוקים כדי להידמות לאלוהים. הפרי גדל בשפע כשמספקים לו את התנאים הדרושים לגידולו. אנחנו זקוקים לאדמה המתאימה - חברה משיחית בריאה שאנחנו יכולים להיות מושרשים ומיוסדים בה באהבה. הכמות הדרושה של שמש וגשם מסמלת ברכות נראות לעין וכן מידה של כאב שאולי איננו נראה לעין. אנחנו נחשפים לכמות הדרושה של רוח, שבאה לידי ביטוי במצוקות ואולי משליכה אותנו למקומות שמעולם לא חלמנו עליהם, אבל היא גורמת לנו להכות את השורשים שלנו עוד יותר באדמה הטובה והמוצקה. כך גדל זרע האמונה עם דמיון ברור לזרע המקור ונושא את דמותו וצלמו של אלוהינו.

- 23 ינואר -
© 2012 United Bible Societies - Palestinian Bible Society, Bible Society in Israel, and Arab Israeli Bible Society. All rights reserved.