הגות יומית

התהלכו באור (21 אוגוסט)

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים: יְהִי אוֹר! וַיְהִי-אוֹר. וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר כִּי-טוֹב–וַיַּבְדֵּל אֱלֹהִים בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ; וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָאוֹר יוֹם, וְלַחֹשֶׁךְ קָרָא לָיְלָה. וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי- בֹקֶר, יוֹם אֶחָד.
בראשית א 5-3
הַחֹשֶׁךְ עוֹבֵר וְהָאוֹר הָאֲמִתִּי כְּבָר זוֹרֵחַ. הָאוֹמֵר כִּי בָּאוֹר הוּא וְעִם זֹאת שׂוֹנֵא אֶת אָחִיו, עוֹדֶנּוּ בַּחֹשֶׁךְ. הָאוֹהֵב אֶת אָחִיו עוֹמֵד בָּאוֹר וּמִכְשׁוֹל אֵין בּוֹ. אֲבָל הַשׂוֹנֵא אֶת אָחִיו בַּחֹשֶׁךְ הוּא; בַּחֹשֶׁךְ הוּא מִתְהַלֵּךְ וְאֵינוֹ יוֹדֵעַ לְאָן הוּא הוֹלֵךְ, כִּי הַחֹשֶׁךְ עִוֵּר אֶת עֵינָיו.
יוחנן א ב 11-8

המילים הראשונות שיצאו מפיו של אלוהים ומתועדות בכתבי הקודש הן "ויהי אור". ידוע לנו שישוע הוא "אור העולם" וש"כל חושך אין בו" (א יוחנן א 5).

כמאמינים, אנחנו נקראים להפיץ את אורו של אלוהים בחיינו. כיצד נוכל לעשות את זה, אם "עַכְשָׁו רוֹאִים אָנוּ בְּמַרְאָה, בִּמְעֻרְפָּל"?

יש סיפור המספר על אישה שמחלון ביתה ראתה את הכביסה המלוכלכת של שכנתה. מדי יום ביומו ראתה את הכביסה המלוכלכת תלויה על חבל בחצר שכנתה וכעסה הלך וגבר. יום אחד, אחרי שניקתה את החלון בביתה, הבחינה פתאום שהכביסה של שכנתה צחה ונקייה!

מישהו פעם אמר שאנחנו רואים את העולם דרך העיניים שלנו, ולא כפי שהוא באמת.

עלינו לשים לב למחשבות, לגישות, לאמונה ולאורח החיים שלנו. עלינו לדבר זה אל זה את האמת באהבה ולדבוק באדון שמבדיל בין אור לחושך, באדון שאורו הולך ומתעצם בנו עד שהוא מאיר במלוא עצמתו: "אֹרַח צַדִּיקִים כְּאוֹר נֹגַהּ הוֹלֵךְ וָאוֹר עַד-נְכוֹן הַיּוֹם" (משלי ד 18).

- 21 אוגוסט -
© 2012 United Bible Societies - Palestinian Bible Society, Bible Society in Israel, and Arab Israeli Bible Society. All rights reserved.