הגות יומית

עוברי אורח (25 יוני)

אַל יִבָּהֵל לְבַבְכֶם. הַאֲמִינוּ בֵּאלֹהִים; הַאֲמִינוּ גַּם בִּי. בְּבֵית אָבִי מְעוֹנוֹת רַבִּים. לוּלֵא כֵן, כְּלוּם הָיִיתִי אוֹמֵר לָכֶם שֶׁאֲנִי הוֹלֵךְ לְהָכִין לָכֶם מָקוֹם? וְאִם אֵלֵךְ וְאָכִין לָכֶם מָקוֹם, אָשׁוּב וְאֶקַח אֶתְכֶם אֵלַי לְמַעַן תִּהְיוּ גַּם אַתֶּם בַּאֲשֶׁר אֲנִי שָׁם.
יוחנן יד 3-1

עם מותה של חמותי ירד עצב גדול על משפחתי. חמותי הייתה אישה מקסימה, מסורה ומלאת חסד, ואבדנה הותיר חלל ריק בלבבות ילדיה ונכדיה ובלב כל מי שהכיר ואהב אותה.

הכאב העמוק עורר אותי לחשוב איך אנשים שאין להם אחרית ותקווה מתמודדים עם תקופות כאלה . על כל זה , גם חמי מאוד חולה ואיננו צפוי להאריך ימים.

בדרך כלל, אינני מייחסת חשיבות רבה לחלומות ולחזונות, אבל גיסתי ודודתי חלמו לאחרונה חלומות דומים. בשני החלומות, הודיעה חמותי למשפחה שהמשיח בא לקחת את בעלה!

איננו צריכים להיות מופתעים מחלומות כאלה. למעשה, הם צריכים להיות נורמה בעבור המאמינים ולשמש לנו תזכורת לכך שאיננו אלא עוברי אורח בעולם הזה.

בספר שמואל א' אנחנו עדים לשיחה שהתנהלה בין שמואל המת ושאול (שמואל א כח 19-15). שמואל התרגז מכיוון שלא זו בלבד ששאול לא ציית לאלוהים אלא שהוא גם העלה את רוחו: "למה הרגזתני להעלות אותי?". נראה ששמואל היה קיים מחוץ למושגי הזמן והמרחב המוכרים לנו.

היו חכמים שהמשילו את החיים האלה לציפור שנכנסת לחדר דרך חלון אחד ועפה חזרה החוצה דרך חלון אחר. לא נועדנו להישאר כאן, אלא רק ללמוד, להפגין את כבוד אלוהים ולשוב אליו.

השמים הם מקום אמתי שבו נתאחד עם אלה שהלכו לפנינו. אלוהים מכין לנו מקום שבו נשכון אתו לעולמים.

אני תקווה שננהל את חיינו כך שנותיר אחרינו את הניחוח הערב של שפע חסדו ואהבתו.

- 25 יוני -
© 2012 United Bible Societies - Palestinian Bible Society, Bible Society in Israel, and Arab Israeli Bible Society. All rights reserved.